top of page

Lezzet Yolculuğumuz

İçten bir "Merhaba” ile başladı yolculuğumuz.

Mardin'den İstanbul'a uzanan 102 yıllık serüvene katılın.

merhaba tarihSB_edited.jpg

Mardin 1920

1920’li yıllarda dedemiz Tevfik Bey, Mardinlileri badem şekeri ve lokumu ile karşıladı. Onun sıcak karşılaması ve lezzetleri kısa sürede tüm Mardin’de duyuldu. Bu karşılama için dükkana gelenler, Tevfik dedemizin lezzetine lezzet kattı. 

1950’li yıllarda 2. kuşak olarak babamız Şefik Bey, bu sıcak karşılamayı devraldı. Küçücük dükkanında dondurma ve baklava üretimine başladı. Farklı medeniyetlerin ve dillerin ortak selamı olan "merhaba” damaklarda yaşamaya devam etti. Bu dönemde ürünlerin geliştirilip çeşitlendirilmesiyle de aile tarihimizin tatları zenginleşmiş oldu. 

İstanbul 1980

3. kuşak olarak Sedat Bey ve Yaşar Bey, bu zengin tarihi devraldı. "Merhaba”yı markalaştırarak ilk pastaneyi 1980 yılında Bakırköy’de açtılar. Pastacılığın gelişmekte olduğu İstanbul’da, hem geleneksel hem de modern lezzetleri harmanlayan "Merhaba” damaktan damağa yayılmaya devam etti.  

Bugün, 4. kuşakla birlikte butik pastacılık ürünlerimiz ve geleneksel tatlarımız ile lezzetimizi ve sıcak karşılamamızı modern üretim tesisimizden, İstanbul’un çeşitli noktalarında yaymaya devam ediyoruz.  

IMG_20141130_131540_edited.jpg

Sevgili misafirimiz, 2020’de bir asırlık yolculuğunu

kutladığımız bu hikayeye siz de hoş geldiniz. 

Merhaba Minyatür

Değerli minyatür sanatçılarımızdan Gülçin Anmaç, hikayemizin 100. yılında bu yolculuğu minyatür olarak resmetti. 

Bu kıymetli eser için kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Merhaba'yı var eden öncelikle misafirlerimize, daha sonra

kurucularımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.

minyatür jpeg_edited.jpg
bottom of page